Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Mielarki do mięsa

( ilość produktów: 1 )

Grube kawałki mięsa nie dla każdego są najlepsze w smaku, w takim momencie na pomoc przychodzi maszynka do rozbijania mięsa. Znamy tradycyjne metody rozbijania, młoteczek o deskę, ale istnieje również inna prostsza metoda. Maszynka pozwala nam na przecisk mięsa przez dwa wałki, zmniejszając jego grubość w pewnym stopniu, oszczędza nam to siły i hałasu który wytworzyłby się w czasie używania młotka.

Profesjonalne maszynki do mielenia mięsa potrafią oscylować w granicach kilku tysięcy złotych, jednak w warunkach domowych, w zupełności wystarczą o wiele tańsze wersje. Nasi rodzice jeszcze pamiętają ręczne maszyny do mielenia, napędzane korbą i dociskane od góry od wejścia na mięso. W dzisiejszych czasach maszyny działają już na prąd, jedyną naszą pracą jest włożenie mięsa lub innego produktu do otworu do mielenia. Mielarka do mięsa występuje w różnych wariantach, nadal można kupić napędzaną mechanicznie, ręcznie poprzez korbę, oraz te elektryczne.

Najlepsza maszynka do mielenia mięsa to taka, która będzie się rzadko psuła oraz będzie wytrzymała. Wychodząc z tego założenia najlepsze będzie żeliwna, napędzana mechanicznie przez korbę, lecz nie zawsze trzeba patrzeć na stronę wytrzymałości. Aktualnie maszynki do mielenia mięsa zasilane elektrycznie są w stanie pracować po kilkaset godzin roboczych bez usterki, jest to na pewno zadowalający wynik.

Nowoczesne maszyny do mięsa potrafią więcej niż tylko mielić, stają się swojego rodzaju inteligentnymi maszynami. W swojej ofercie mają oprócz mielenia również szatkowanie, rozgniatanie, czy nawet ścieranie. Zwiększa się dzięki temu wachlarz możliwości maszyny, a wtedy można jej postrzegać nie tylko jako urządzenia do mielenia mięsa. Czyszczenie takiej maszyny nie jest specjalnie utrudnione, wyciągane bębny są proste w czyszczeniu oraz dostosowane do wymiany, sprawiając, że utrzymanie maszyny w dobrej kondycji jest wyjątkowo proste.

Czy warto kupić maszynę do mięsa? Jeśli cenisz sobie świeże produkty i wyjątkowy smak, wtedy jak najbardziej jest to gra warta świeczki.
 

pixelpixelpixelpixel