Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Miksery i blendery ręczne

( ilość produktów: 2 )

Jak znaleźć najlepszy mikser ręczny? Tak jak w przypadku innych produktów, jest to kwestia indywidualna. Jest wiele cech które powinny opisywać dobry mikser, jednak na pewno dla wielu najlepszy blender ręczny czy też mikser musi cechować się dużą mocą. Przekłada się ona na siłę jaką blender/mikser może zastosować na produkty w misie, również dzięki temu będzie w stanie pracować dużo szybciej. Moc waha się od mniej niż 100W aż do 650W i więcej! (jednak można to zauważyć dopiero w robotach planetarnych lub robotach kuchennych które sprawdzają się równie dobrze, jak nie lepiej!).

Często można znaleźć mikser i blender w jednym, jeszcze parę lat temu powiedzielibyśmy, że skoro coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Jednak aktualnie dzięki możliwości wymiany końcówek możemy zanegować tą pesymistyczną wizję. Najczęściej spotykane końcówki to te będące krzyżowym zakończeniem drutów, ale możliwości jest bardzo wiele. Przed zakupem należy zastanowić się nad wyborem które końcówki faktycznie będą użytkowane i potrzebne.

Mikser outletowy będzie jak najbardziej spełniał swoją funkcję w domu. Możliwość dokupienia wymiennych końcówek pozwala na jeszcze śmielsze zakupy. Blender outletowy również nie jest odstępstwem od reguły.

Czy zatem każdy blender jest taki sam skoro można wymienić końcówki? Oczywiście, że nie. Oprócz aspektów takich jak moc czy prędkość obrotów brane są również pod uwagę aspekty estetyczne i designerskie. Kolory jakie są nakładane na urządzenia są przeróżne, od standardowych białych czy czarnych do miętowych i lawendowych. Wszystko to zależy od pomysłowości producenta. Również kształt oraz materiał z którego jest wykonany blender/mikser. Jeżeli chcemy, aby produkt był dla nas wygodny w użytkowaniu, wersja plastikowa będzie przyjemniejsza, lżejsze urządzenie będzie lepiej leżało w ręku, a drgania nie powinny być aż tak uciążliwe.

Dla kogo te sprzęty będą użyteczne? Na pewno dla osób które chcą rozpocząć swoją przygodę z cukiernictwem lub od dawna już nią kroczą. Przyjemniejszym wyborem będzie blender kielichowy, jednak zajmuje on znacznie więcej miejsca niż jego ręczny odpowiednik.

 

pixelpixelpixelpixel