Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Frytownice elektryczne

( ilość produktów: 92 )

Dlaczego frytownice są tak pożądane? Ponieważ pozwalają nam na przyrządzenie przepysznych złocistych frytek w warunkach domowych! Frytownica gastronomiczna jaką widzimy często w barach szybkiej obsługi lub sieciach gastronomicznych jest niczym innym, jak większą wersją frytkownicy domowej.

Frytkownica domowa występuje w dwóch wariantach:

  • Frytownica na olej,

  • Frytownica elektryczna (tak zwana beztłuszczowa).

W przypadku tej pierwszej smażymy jedzenie na głębokim oleju, wsiąka on w jedzenie zmuszając nas do odsączenia nadmiaru oleju z frytek, lub natrętnego potrząsania koszem. Jak najbardziej taką metodę stosują firmy gastronomiczne, jest to o wiele szybsze i ekonomiczniejsze niż wykorzystanie frytownicy elektrycznej. Niestety, jest to również mniej zdrowe i tuczące, przez co nie można sobie zbyt często na nie pozwolić.

Natomiast ta druga jest idealna dla osób lubiących chrupkość pociętych ziemniaczków, poprzez gorące powietrze i wysoką temperaturę w frytkownicy jedzenie przybiera złoty kolor i pyszny smak!

Częstym rozwiązaniem producentów frytkownic jest frytkownica z obrotowym koszem, pozwala on na równomierne opiekanie jedzenia, przez co mamy pewność, że jedzenie nie będzie na wpół spalone i wpół surowe. Jeśli chodzi o wygodę i funkcjonalność, to prawie każda nowa frytkownica jest to frytkownica z wyjmowaną misą. Zastosowanie takiej technologii, pozwala na spokojną operację na świeżo upieczonym jedzeniu, bez obawy o dodatkowy ciężar. Jeśli chodzi o ilość jedzenia, to potrafią one osiągnąć pojemność nawet do 6,5 litra! Wbudowany system alarmowy pozwala na ustawienie przypomnienia, lub nawet samoistnego wyłączenia frytkownicy po określonym wcześniej czasie.

W nowszych frytkownicach istnieje funkcja SMART, przygotowane wcześniej ustawienia pozwalają na wybranie odpowiedniego trybu smażenia względem smażonego jedzenia. Spotykane są tryby takie jak: Frytki, kurczak, ryby, inne mięso.

Dodatkowym atutem frytkownic jest ich szybkość przygotowywania jedzenia, urządzenie jest praktycznie od razu gotowe do smażenia frytek, bez oczekiwania na rozgrzanie jak to jest w piekarniku.
 

pixelpixelpixelpixel