Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wyciskarki do owoców i sokowirówki

( ilość produktów: 15 )

Jakie korzyści osiągamy korzystając z takiego sprzętu jak wyciskarka do owoców? Chociażby witaminy które otrzymujemy poprzez przygotowanie ręcznie robionego soku ze świeżych owoców i warzyw! Jeśli kiedykolwiek próbowaliście własnoręcznie robionego soku czy to z owoców czy warzyw dobrze wiecie, że tego smaku nie będzie w stanie podrobić żaden kupny zamiennik. Wyciskarka do owoców i warzyw występuje w różnych wersjach i modelach, jednak cel jest jeden, przygotować pyszny sok bez żadnych konserwantów i regulatorów smaków.

Wyciskarka do warzyw jest równie dobrym sprzętem co wyciskarka do owoców, zastosowanie mają takie same, a pobór mocy i pojemność są zbliżone. Czy soki przygotowywane w wyciskarce będą lepsze niż w sokowirówce? W zasadzie wszystko zależy od owoców i warzyw jakie chcemy wykorzystać.

Sokowirówka poprzez swoją budowę i zasadę działania świetnie radzi sobie ze standardowymi owocami takimi jak jabłko, gruszka czy też pomarańcz. Niestety sytuacja wygląda inaczej przy owocach drobnych lub warzywach liściowych, niestety to urządzenie będzie miało problemy lub będzie to wręcz niemożliwe do wykonania. W tym momencie dużo lepiej poradzi sobie wyciskarka do owoców, poprzez swoje działanie pozwala przygotować soki bardziej gęste lub z kawałkami owoców.

Soki z sokowirówki są bardziej rzadkie, można powiedzieć, że bardziej wodniste. Sokowirówka poprzez wykorzystanie tarek w pojemnikach pozwala na zatrzymanie miąższu w pojemniku, dzięki czemu miąższ lub pestki nie będą przeszkadzały w rozkoszowaniu się pysznym sokiem.

Sokowirówka odśrodkowa to sprzęt który przy odpowiedniej konserwacji będzie nam służyć przez wiele lat. Prędkość z jaką obraca się ostrze sokowirówki odśrodkowej to prędkości od około 3500 obrotów na minutę aż do około 4200 obrotów na minutę.

Czy wyżej wymienione sprzęty muszą być drogie? Wyciskarkę niższej jakości możemy znaleźć już za 130zł, jednak należy się zastanowić czy tańsze znaczy lepsze. Pomimo tego, że najdroższa wyciskarka potrafi kosztować prawie 3000zł, wcale nie oznacza to, że będzie dla nas najlepsza.

Czy zatem istnieje idealna wyciskarka do soków? Zawsze powinniśmy szukać złotego środka, który będzie definiowany przez cenę i jakość. Przy robieniu soków sporadycznie powinna nam w zupełności wystarczyć sokowirówka za 300-400zł, przy amatorach soków własnej produkcji przyda się sokowirówka jednak z trochę wyższej półki. Wraz z ceną idą wymiana plastikowych części na bardziej trwałe takie jak stalowe czy z innych stopów metali, a wykonanie i elektronika są znacznie lepiej wykonane.

Decydując się na zakup wyciskarki lub sokowirówki do firmy lub baru, zdecydowanie powinniśmy skupić się na wyższej półce, częste użytkowanie może doprowadzić do uszkodzeń tańszych wyciskarek, plastikowe elementy potrafią pękać (częstym problemem są pękające pojemniki na owoce), a mechanizm przegrzewać. Jednak przy regularnym robieniu soków w barze lub restauracji zakup na pewno się zwróci.

Warto oczywiście pamiętać o aspektach zdrowotnych robienia soków samemu, są one nie dość że bogate w witaminy, to również bogate w składniki odżywcze których często do organizmu nie dostarczamy.

 

pixelpixelpixelpixel