Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Automaty do kawy

( ilość produktów: 61 )

Nie ma nic lepszego niż świeża kawa z samego rana. Prawdą jest, że kofeina pobudza nas do działania, dzięki czemu mamy więcej energii, której tak potrzebujemy po przebudzeniu. Automat do kawy jest świetnym urządzeniem do kuchni. To w jaki sposób ułatwia nam przygotowywanie kawy, kiedy jeszcze jesteśmy w półśnie, jest wręcz niewymowne. Jednak dobry ekspres do kawy nie jest tak łatwo znaleźć. W takim razie jaki ekspres do kawy należy wybrać?

Kiedy decydujemy się na zakup nowego przyjaciela do kuchni powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na moc urządzenia czy też ilość programów. Jednak najważniejszą cechą powinien być wymiar ekspresu, za duży nie zmieści się nam do kuchni, a mały będzie wyglądał marnie na dużej ścianie. Czy w takim razie tani ekspres do kawy jest w stanie wyglądać dobrze w kuchni?

Zdecydowanie tak, jednak wszystko zależy od wystroju kuchni oraz rodzaju ekspresu. Ekspresy automatyczne z młynkiem zajmują dużo miejsca i są w większości zbitą bryłą w kształcie prostokąta, przez co świetnie wpasuje się w narożnik. Powinniśmy jeszcze przedstawić jakie mamy rodzaje ekspresów do kawy:

  • Ekspresy automatyczne z młynkiem – ekspresy potrafiące stworzyć najbardziej wyrafinowane z regulowaną pianką i funkcjami czyszczenia. Jednak duży wymiar i waga nie pozwalają na wybranie takiego ekspresu do swojej kuchni.

  • Ekspresy ciśnieniowe kolbowe – ekspresy w których kawa jest tłoczona przy pomocy ciśnienia, wykorzystujemy do niego mieloną kawę. Dysza powietrza odchodząca z urządzenia pozwala nam na ręczne pienienie mleka.

  • Ekspresy na kapsułki i saszetki – zdecydowanie najmniejsze urządzenia, do zaparzenia kawy wykorzystuje się tutaj kapsułki lub saszetki, dzięki czemu zajmują dużo mniej miejsca, a swoim kształtem potrafią przyciągnąć uwagę.

  • Ekspresy przelewowe – najbardziej standardowe ekspresy, znajdujący się przy ekspresie dzbanek do kawy przypomina nam amerykańską kuchnię, gdzie kawa zawsze jest przygotowywana w dzbankach.

  • Ekspresy przelewowe z młynkiem – tak jak wyżej, jednak tutaj możemy wykorzystywać kawę granulowaną zamiast mielonej.

  • Kawiarki i zaparzacze – Nie są to urządzenia elektryczne, jednak na pewno służą do robienia kawy. Stawiając kawiarkę na palenisku kuchenki możemy za pomocą ciśnienia zaparzyć przepyszną kawę. Na wschodzie można zauważyć nawet parzenie kawy kawiarką na rozżarzonym piasku.

 

Ekspres do kawy jaki wybrać do kawiarni? Zdecydowanie polecamy wybór ekspresów ciśnieniowych kolbowych, jednak w takich miejscach nie chodzi jedynie o smak. Profesjonalny ekspres do kawy dla baristy jest zupełnie inny niż do użytku domowego, różni się nie tylko materiałem na części ale również wymiarami i funkcjami.

Ekspres do kawy profesjonalny jest najczęściej zbudowany z metalowych części, gdzie części dotykające gorącej wody lub kawy są pokryte warstwą aluminium. W swoim zakresie posiadają zazwyczaj takie funkcje jak: regulacja ciśnienia wody, regulacja dozowania wody, regulacja dozowania kawy mielonej/ziarnistej (w zależności od tego, czy ekspres posiada młynek), regulacja ciśnienia powietrza przy spienianiu mleka.

Czy używane ekspresy do kawy nadają się do kupienia? Szacunkowy przebieg jaki ekspres powinien wytrzymać bez żadnej naprawy to ok 7000 kaw, po takim przebiegu wystarczy wykonać przegląd, wymienić zużyte uszczelki i urządzenie będzie pracować dalej.

Żywotność ekspresu zależy w większości od jego utrzymywania, częstotliwość odkamieniania oraz czyszczenia wpływają na to, jak długo będzie nam ekspres służył. Dlatego też ekspresy do kawy outletowe są w idealnym stanie i będą w stanie służyć wam przez następne lata.

 

pixelpixelpixelpixel