Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zgrzewarki próżniowe do żywności

( ilość produktów: 6 )

Zgrzewarka do foli to urządzenie które dzięki wykorzystaniu energii elektrycznej poprzez grzałkę zamienia energię elektryczną w energie cieplną, która następnie łączy dwie warstwy folii w jedną.

Efekty takiego urządzenia zauważamy praktycznie codziennie, prawie wszystkie produkty które kupujemy są pakowane w sposób próżniowy, powietrze jest z nich odsysane, a następnie są one hermetycznie zamykane właśnie poprzez zgrzewanie folii. Właśnie takie urządzenie możemy zastosować sami w domu, zgrzewarka do pakowania próżniowego jest sprzętem, który nie tylko pozwoli nam utrzymać świeżość potraw na dłużej, ale również pozwoli na zmniejszenie miejsca zajmowanego przez kurtki lub pościele.

Jak działa zgrzewarka próżniowa? Maszynka do pakowania próżniowego działa dwu etapowo, pierwszy z nich to zamknięcie szczelnie worka foliowego w którym znajduje się jedzenie/kurtka/pościel, następnie podłączona rura odsysa resztę powietrza w worku, dzięki czemu wyżej wymienione rzeczy zmniejszają swoją objętość. Oczywiście zgrzewarka próżniowa do żywności działa na takiej samej zasadzie co zwykła próżniowa zgrzewarka. Jednak zazwyczaj różni się wielkością.

Jeśli zastanawialiście się jakie zgrzewarka próżniowa zalety w sobie posiada, to oprócz utrzymania pożywienia w dobrym stanie na dłużej, czy też zmniejszenie objętości pościeli i kurtek, jest świetnym urządzeniem do przygotowania rzeczy do transportu. Dzięki szczelnemu zamknięciu nic podczas transportu nie ma prawa nam się zgubić, wszystko co zamkniemy w worku w nim pozostanie. Często nawet ludzie zamykają w workach foliowych telefony podczas podróży kajakowych. Dzięki swoim małym rozmiarom i możliwości prostego transportu, możemy zabrać ją ze sobą w podróż, taka pakowarka próżniowa przyda się nam na spływach lub wycieczkach.

Jaka zgrzewarka próżniowa jest najlepsza? Na pewno dobra próżniowa zgrzewarka folii powinna być poręczna, zazwyczaj występuje w dwóch wariantach, stojącej do której przykładamy worek, maszynka wysysa powietrze i zamyka szczelnie worek, lub wersja przenośna na akumulatory lub baterie.

Bezpieczeństwo urządzenia jest na najwyższym poziomie, czujnik temperatury zabezpiecza sprzęt przed przegrzaniem, całe urządzenie jest zazwyczaj wykonane z elementów stali nierdzewnej, lecz zgrzewarka jest tak zaprojektowana, że żaden z elementów zewnętrznych się nie nagrzewa.

Jakie cechy posiadają te urządzenia? Potrafią zgrzewać dwa lub trzy worki jednocześnie co jest nie lada gratką. Rozmiar pompy wpływa na szybkość wysysania powietrza. W nowszych maszynkach istnieje możliwość pakowania wilgotnych potraw, dzięki czemu nasze jedzenie tak szybko nie wyschnie, natomiast dzięki systemowi pulsacyjnego zasysania powietrza nasze delikatne warzywa które gotowaliśmy na parze nie zostają zmiażdżone.

Czy zatem korzystanie z takiego urządzenia jest tanie? Oczywiście, że tak, jednak trzeba uświadomić sobie obowiązek zakupu specjalnych worków foliowych, zakup 50 takich worków oscyluje w okolicach 35 złotych. Częstotliwość korzystania z worków zależy tylko i wyłącznie od potrzeb użytkownika.

 

pixelpixelpixelpixel