Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wypiekacze i automaty do pieczenia chleba.

( ilość produktów: 21 )

Urządzenie do pieczenia chleba ostatnimi czasy cieszą się dużą popularnością. Coraz częściej możemy spotkać w sklepach chleby napakowane różnymi emulsjami i regulatorami, przez co są one coraz bardziej niejadalne. Zaczyna nam brakować tych domowych chlebów na zakwasie, wszystko to sprawiło, że coraz częściej ludzie decydują się na powrót do korzeni i kupują automat do chleba.

Automat do pieczenia chleba to koszt w granicach od 200 do około 500zł, przez co jest dostępny na praktycznie każdą kieszeń. Oczywiście profesjonalny wypiekacz do chleba będzie dużo droższy, jednak do użytku domowego ten z dolnych granic będzie w zupełności wystarczający.

Na jakiej zasadzie działa taka maszyna? Przygotowujemy produkty na chleb, wrzucamy je do maszyny a maszyna wykorzystując swoje mieszadła przygotowuje ciasto na chleb. Pod misą z ciastem znajduje się grzałka urządzenia, która oddziałuje na misę. W tym samym urządzeniu chleb jest wypiekany i dochodzi do swojej ostatecznej formy.

Najlepszy wypiekacz do chleba? Zdecydowanie będzie to urządzenie które wpasuje się do naszej kuchni, występują dwa rodzaje wypiekaczy, pionowe i poziome. Zazwyczaj te pionowe posiadają zaledwie jedno mieszadło, gdy ich poziomi rówieśnicy posiadają dwa. Oprócz tego, w poziomym dostęp do chleba jest łatwiejszy.

Jaki wypiekacz do chleba wybrać? Wypiekacz do chleba na zakwasie jak i do chleba bez zakwasu będzie taki sam. Jednak wypiekacz do chleba z chowanym mieszadłem będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Ciekawym wyborem są opiekacze tak zwane wielofunkcyjne, których producenci próbują zaoferować nam opcję wypiekania muffinów lub pizzy, jednak jak to mówią, jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

Wypiekacz do chleba outletowy będzie sprawdzał się w kuchni tak samo jak ten z nieotwartego kartonu, chociaż cena w jego przypadku będzie dużo niższa.

Przeglądając takie kategorie RTV AGD wypiekacz do chleba na pewno traficie na takie urządzenie które przykuje waszą uwagę. Jednak polecamy sprawdzić najpierw specyfikację produktu, moc i rozmiar nie zawsze idą w parze. Większa moc oznacza szybsze wypiekanie chleba, rozmiar natomiast jest kwestią drugoplanową. Tym na co naprawdę powinniśmy zwrócić uwagę jest kwestia bezpieczeństwa.

Oddzielone części nienagrzewające się powinny być odpowiednio oznakowane, a dostęp do nich prosty i umożliwiający dogodne chwycenie. Ciekawym dodatkiem są specjalne aplikatory, które w określonym czasie dostarczają dodatkowe składniki do wypieku.

Wypiekacz do chleba w sklepie RTV AGD to zdecydowanie produkt który sprawi, że nawet standardowe kanapki będą smakowały jak nie z tej ziemi, w końcu żaden inny chleb nie przebije smaku domowego wypieku. Warto nadmienić, że podczas wypiekania chleba w warunkach domowych to my decydujemy o tym, czy dodamy do niego regulatory i aromaty, dzięki czemu dbamy nie tylko o smak, ale również i o zdrowie. Zdecydowanie warty polecenia jest to produkt osobom, które mają problemy z żołądkiem lub jelitami i nie mogą sobie pozwolić na produkty pszenno pochodne.

 

pixelpixelpixelpixel