Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czajniki elektryczne i turystyczne

( ilość produktów: 25 )

Czajnik elektryczny to jedno z tych urządzeń elektrycznych które wyparły swoich poprzedników. Zapewne wiele osób ma jeszcze czajniki gazowe, lecz coraz częściej spotyka się ich elektryczną wersję. Składa się ona w podstawowej wersji zazwyczaj ze zbiornika na wodę, grzałki, włącznika, kabla zasilającego (z bazy), filtra wody oraz miarki do wody na boku zbiornika. Możliwość gotowania wody w bardzo szybki sposób jest bardzo zachęcająca, a możliwość gotowania wody bez obsługi kuchenki gazowej lub płyty jest bardzo wygodna. Czas gotowania wody to zaledwie około 2 minut! Czy trzeba samemu włączyć czajnik? Zupełnie nie, wbudowany czujnik temperatury ma za zadanie przerwać proces gotowania gdy woda osiągnie swoją odpowiednią temperaturę.

Czajnik 12V i czajnik 24V nie różnią się między sobą niczym poza napięciem. Bardzo często czajniki działają na obu tych napięciach, można spotkać opisy 12V/24V przy chociażby czajnikach samochodowych, czajnik elektryczny turystyczny 0.5l do samochodu właśnie działa na takie napięcie.

Ostatnimi czasy wchodzi do branży AGD kultura sprzętów inteligentnych, tak zwanych SMART. Możliwość regulowania temperatury wody, ustawienia harmonogramu czy połączenia z telefonem jest coraz częściej spotykana. Markowe czajniki elektryczne z funkcjami smart potrafią osiągnąć cenę kilkuset złotych. Czy zatem warto korzystać z czajników elektrycznych? Czajnik ma moc około 2000W, zależy to od rozmiaru i napięcia. Przy używaniu go kilka razy dziennie, można szacować koszty roczne w okolicach 200zł.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to w 100% są one bezpieczne, kojarzenie wody z elektrycznością i niebezpieczeństwem porażenia jest jak najbardziej w porządku, jednak w przypadku czajnika nie ma powodu do obaw, żadna część wrażliwa na styczność z wodą nie ma z nią żadnego kontaktu, dzięki czemu jest on w 100% bezpieczny.

Ciekawymi produktami są czajniki mające funkcję 2w1, istnieje w nich możliwość zaparzenia herbaty lub innego napoju instant. Jest to na pewno interesująca opcja dla osób lubiących popijać herbatę przez cały dzień lub na wieczory filmowe.
 

pixelpixelpixelpixel