Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kuchenki elektryczne wolnostojące

( ilość produktów: 8 )

Kuchenka elektryczna czy indukcyjna? To jedno z pytań które zadajemy sobie podczas remontu kuchni, jednak czy naprawdę jest to tak duża różnica? Przecież to nie wydaje się wcale takie trudne.

Jednak jest! Decydując się na zakup kuchenki elektrycznej bardzo często występuje ona w formie piekarnika i palników na jej górze, podczas gdy płyta indukcyjna jest tylko i wyłącznie płytą montowaną w blacie. Czy płytę indukcyjną zamontujemy wszędzie? Tylko tam gdzie jest odnowiona instalacja elektryczna, przed zakupem polecamy sprawdzić czy istnieje możliwość podłączenia płyty.

Kuchenka elektryczna dwupalnikowa, sprzęt praktycznie przenośny, idealny na działkę lub szybki wyjazd na biwak, swoją konstrukcją nie zajmuje wiele miejsca, lecz potrafi zagotować wodę i spełnić swoje zadanie.

Kuchenka indukcyjna dwupalnikowa wolnostojąca, dokładnie taka sama zasada jak w elektrycznej, praktycznie przenośna, idealna na działkę lub szybkie wyjazdy.

Czy w takim wypadku nadal istnieją różnice między tak zbliżonymi do siebie sprzętami? Ciekawostką jest, że nie każdy garnek nadaje się do użytkowania na indukcji, należy wybierając garnki zwrócić uwagę na odpisy na zewnętrznej stronie garnka. Powinien być tam uwzględniony napis „induction” lub „indukcja”.

Kuchenka wolnostojąca gazowo-elektryczna powoli odchodzi do lamusa, nie tylko ze względu na estetykę, ale również i bezpieczeństwo. Wybuchy gazu choć rzadko, jednak się zdarzają, a konsekwencje tego są ogromne, dlatego też powoli zaprzestaje się ich produkcji.

Kuchenka przenośna elektryczna i kuchenka przenośna indukcyjna, obie sprawdzą się świetnie, niezależnie od tego która zostanie wybrana, będą działać w celu zapewnienia komfortu gotowania i temperatury potraw.

Najlepsza kuchenka indukcyjna wolnostojąca potrafi kosztować aż do 3 tysięcy złotych, jednak jest to zasłużona cena za bezpieczeństwo i wydajność energetyczną. W rankingu za rok 2021 pierwsze miejsce zajęła kuchenka firmy Amica.

Kuchenka elektryczna dwupalnikowa wolnostojąca zazwyczaj kojarzy nam się z kuchenką elektryczną przenośną dwupalnikową, tak naprawdę ani jedna ani druga nie jest montowana na stałe w kuchni. Reasumując ciężko jest rozróżnić jedną od drugiej.

Czy kuchenka wolnostojąca z płytą ceramiczną różni się czymkolwiek od swojej odpowiedniczki indukcyjnej? Wydaje się, że z zewnątrz nie ma żadnej różnicy, jednak wszystko zmienia się jeśli chodzi o sposób grzania.

 

pixelpixelpixelpixel