Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ekspresy do kawy przelewowe

( ilość produktów: 19 )

Ekspresy przelewowe to najbardziej znane ekspresy. Możemy je zauważyć w amerykańskich filmach i serialach, standardowa wersja z dzbankiem, gdzie parzony jest on pod korek na całą długość dnia. Jest to ciekawy zakup do kuchni. Każdy kto spróbował dobrze wie, że kawa z ekspresu przelewowego ma smak jak żadna inna. W procesie parzenia kawy biorą udział trzy rzeczy: Kawa, wrzątek oraz filtr do kawy (mało osób cieszy się z fusów w kawie). Zaparzona w ten sposób kawa przelewowa ląduje w dzbanku na podgrzewanej podstawce, właśnie dzięki tej podstawce możemy cały dzień cieszyć się ciepłą kawą którą zaparzyliśmy na początku dnia.

Alternatywą dla filtrów papierowych jest zaparzacz do kawy przelewowy, jest on wykonany z metalu, dzięki czemu jest wykorzystywany wielokrotnie, a czyszczenie jest banalnie proste! Wystarczy podstawić zaparzacz przelewowy do kawy pod zlew, przelać wodę od drugiej strony lub delikatnie przetrzeć w celu zrzucenia fusów.

Poniżej znajdują się funkcje ekspresu na które warto zwrócić uwagę:

- podgrzewanie kawy – podstawka pod dzbanek, pozwala na cieszenie się cały dzień raz zaparzoną kawą,

- regulacja mocy kawy – nie każdy jest fanem mocnej kawy, dzięki temu można zaparzać kawę o różnej mocy o różnej porze dnia.

- automatyczne wyłączanie – kiedy wychodzimy z domu kawa nie musi być cały czas podgrzewana, w ekspresach jest opcja wyłączenia urządzenia o konkretnej godzinie i czasie.

- zabezpieczenie przed przegrzaniem – nie chcemy, żeby nasz nowy sprzęt się przegrzał przez nasze niedopatrzenie, dlatego też, ta funkcja nadaje się idealnie dla zapominalskich.

- blokada kapania – ciągle wycieranie podstawki po wyjęciu dzbanka potrafi być irytujące, dlatego też blokada kapania oszczędzi nam wiele stresu.

- wskaźnik poziomu wody – nie każdy dzbanek jest przezroczysty, dlatego wskaźnik od widocznej strony pozwoli nam na szybkie zobrazowanie ile jeszcze kawy jesteśmy w stanie wypić przed kolejnym zaparzeniem.

- programy parzenia kawy – niektóre z urządzeń mogą parzyć kawę wedle programów, regulując moc i ilość wody możemy zapisać program, aby cieszyć się naszą ulubioną kawą bez obowiązku wpisywania ciągle tego samego programu.

 

pixelpixelpixelpixel