Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akcesoria do ekspresu

( ilość produktów: 8 )

Czego potrzebujemy aby utrzymać nasz ekspres w doskonałym stanie?

Akcesoria do ekspresu pozwalające nam na jego dokładne czyszczenie, są one niezbędne aby zapewnić naszym urządzeniom długie i wydajne życie. Niewiele osób posiadających ekspresy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest jego odkamienianie i regularne czyszczenie. Przy niewłaściwej konserwacji, nasze sprzęty nie tylko będą działały mniej sprawnie, lecz odbije się to również na smaku kawy, nie mówiąc już o zdrowiu. Jednak nie tylko dla nas będzie to mniej przyjemne, ekspres może się najzwyczajniej w świecie po prostu zepsuć od używania go bez odpowiedniej konserwacji.

W co powinniśmy się w takim razie zaopatrzyć, jeśli chcemy cieszyć się naszym sprzętem jak najdłużej?

Zdecydowanym minimum jest płyn do odkamieniania ekspresu, zalegająca woda w maszynie odkłada kamień, przez co wewnętrzne części ekspresu ulegają niszczeniu. Przy braku odkamieniania możemy zapomnieć o naprawie z tytułu udzielonej gwarancji.

Odkamieniacz do ekspresu ciśnieniowego wcale nie jest drogi, a zakup jednego opakowania starcza na kilka miesięcy.

Szczoteczka do ekspresu ułatwi nam czyszczenie dyszy lub rurki doprowadzającej mleko, pozostawienie jej niewyczyszczonej skutkuje fermentacją mleka w rurce, co pozostawia nieprzyjemny zapach wydobywający się z ekspresu.

Filtr do ekspresu do kawy jest jednak równie ważny. Dzięki niemu do ekspresu dostaje się mniej kamienia dlatego również należy go często wymieniać.

Mniej spotykaną konserwacją jest smarowanie windy młynka. Smar do ekspresu powinna jednak nakładać osoba która miała wcześniej kontakt z taką operacją, otwarcie ekspresu niemal zawsze kończy się utratą gwarancji, dlatego też polecamy skierowanie ekspresu do specjalisty w tym celu.

Akcesoria do ekspresów ciśnieniowych są praktycznie takie same jak do pozostałych, jednak można do nich przypisać metalowe dzbanki na mleko, lub pozostałe gadżety do kawy popularne wśród baristów.

Szukając zamienników zużytych części polecamy zapoznać się z ofertą części do ekspresu krups, zdecydowanie oprócz przystępnej ceny są to również części dobrej jakości.

 

pixelpixelpixelpixel