Darmowa dostawa od 100 zł!
*dotyczy tylko przedpłaty

infolinia czynna od pon. do pt. od godz. 8:00 - 16:00

Dlaczego warto kupić masażer?

2022-02-16

Korzystanie z regularnych masaży przynosi nam wiele korzyści, niestety często brakuje nam pieniędzy lub czasu na korzystanie z usług profesjonalnego masażysty. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi masażer, który w dowolnym momencie możemy wykorzystać w domu i oddać się relaksacyjnemu działaniu lub uśmierzyć nasze obolałe partie ciała po całym dniu w pracy lub szkole.

Powszechnie wiadomo, że odpowiednie masaże wpływają pozytywnie na nasze ciało czy też umysł. Dzięki temu możemy się odprężyć i zrelaksować wieczorną porą. Masaże również działają prozdrowotne, wykorzystuje się je w różnego rodzaju rehabilitacjach. Można je również stosować upiększająco, co jest bardzo popularne w obecnych czasach np. masaże wyszczuplające czy antycellulitowe.

Profesjonalne zabiegi wykonywane są przez specjalistów w gabinetach odpowiednio do tego przystosowanych oraz salonach urody, wyposażonych w odpowiednie łóżka do masażu czy wszelkiego rodzaju olejki. Natomiast nic nie przeszkadzam nam w tym, aby takie uproszczone zabiegi wykonywać w zaciszu domowym przy użyciu różnego rodzaju masażerów.

Jaki masażer wybrać?

Będąc zdecydowanym na zakup masażera stajemy przed dylematem wyboru urządzenia. W jaki sposób możemy wybrać takie urządzenie. Otóż, na samym początku powinniśmy zdefiniować sobie jaką część ciała chcemy masować, ponieważ musimy wiedzieć jakiego rodzaju urządzenia szukamy. Wyróżniamy kilka rodzajów masażerów.
Maty masujące

Idealnie sprawdzą się jako urządzenie do masażu całego ciała. Po ciężkim dniu możemy ułożyć się na takiej macie i odprężyć oglądając nasz ulubiony serial. Warto wziąć pod uwagę jakie opcje posiada dana mata. Ile programów masujących posiada takich jak masaż okrężny, wałkujący czy punktowy. Warto sprawdzić czy możemy kontrolować intensywność wibracji. Niektóre urządzenie posiadają również opcje ogrzewania. Urządzenia te często posiadają podział na strefy, a więc w przypadku pleców możemy wybrać, aby masażer działał na dolną część pleców, górny odcinek czy całe plecy w zależności od naszych potrzeb w danym momencie. Maty masujące skutecznie poprawią krążenie naszej krwi i będą działać rozluźniająco.

Jest to świetna opcja dla osób, które w ciągu dnia obciążają plecy pracując fizycznie czy spędzając cały dzień przed komputerem w fotelu.

Masażer do stóp

Możemy tu wyróżnić dwa rodzaje urządzeń. Jeden z nich to klasyczny masażer, urządzenia te zapewniają takie funkcje jak podgrzewanie czy wybór intensywności masażu.

Natomiast jeśli chcemy czegoś więcej, niż klasycznego masażu stóp warto rozważyć wodny masażer do stóp, który nie tylko wymasuje nasze zmęczone stopy, ale również wpłynie odpowiednio na skórę naszych stóp, wygładzi i pomoże nam ją ujędrnić. Tego rodzaju masażery oferują masaż rolkami jak i masaż bąbelkami, a więc otrzymamy tutaj 2w1. Świetnie rozluźni nasze stopy i zadziała pielęgnacyjne.

Często możemy również znaleźć takie urządzenia wraz z zestawem do pedicure. Jeśli dziennie przemierzamy dużo kilometrów, będzie to idealne ukojenie dla naszych stóp, pozwoli nam je zregenerować i zlikwiduje uczucie zmęczonych stóp.

Masażer twarzy

Tego rodzaju masażer pozwoli nam zrelaksować naszą twarz, ujędrnić skórę, wspiera regenerację komórek, zapobiega powstawianiu zmarszczek i głęboko odpręża.
Dzięki takiemu urządzeniu będziemy mogli poczuć się jak w salonie urody wygodnie leżąc na kanapie w naszym salonie przy wieczornym seansie filmowym.
Urządzenia te z reguły są niewielkich rozmiarów, a więc swobodnie możemy je zabrać w podróż czy do pracy, aby w wolnej chwili móc się odprężyć.

masażer

Pistolet do masażu ciała

Mamy również masażery ręczne w formie pistoletu z wymiennymi końcówkami. Świetnie sprawdzą się dla osób aktywnych fizycznie, które odczuwają bóle mięśni po wysiłku fizycznym. Załagodzi również zakwasy czy sztywność. Najczęściej do takiego urządzenia otrzymujemy wymienne końcówki w różnych kształtach, a każda z tych końcówek służy do konkretnych odcinków mięśni.

Przed użyciem warto zapoznać się jakie końcówki stosować do jakich części, aby zmaksymalizować efekty jakie daje ten masażer. Często urządzenie to wykorzystywane jest przez fizjoterapeutów w gabinetach, a więc przy odpowiedni zastosowaniu możemy poczuć się jak u profesjonalisty.

Konsumenci powszechnie są przekonani, że tak naprawdę każdy może stosować zabiegi masażu, a wszystko z nimi związane jest korzystne lub przynajmniej neutralne dla zdrowia. Niosą one ze sobą wiele pozytywnych skutków dla większości użytkowników, ale nie dla wszystkich. Najlepszą opcją jest konsultacja z lekarzem lub fizjoterapeutą czy w naszym przypadku korzystanie z takiego urządzenia nie będzie miało negatywnych skutków. W przypadku masażerów stóp ostrożność powinny zachować osoby, które zmagają się z problemami skórnymi, a także te które z jakiegoś powodu mają uszkodzoną stóp, mowa tu o poważniejszych uszkodzeniach tkanki np. obtarciach do krwi.

W takim razie wybierając masażer dla siebie powinniśmy szczególnie wziąć pod uwagę na jakie części ciała chcemy działać, w jaki sposób. Czy powinien to być masażer ręczny, czy może elektryczny. Potem pozostaje tylko wybór urządzenia i funkcje jakie chcemy otrzymać wraz z nim. Jest wiele bardziej lub mniej zaawansowanych urządzeń na rynku, ale kwestia tego wyboru to już rzecz indywidualna. Ostatecznie będziemy mogli się zrelaksować w domowym zaciszu oraz zadbać o naszą urodę i zdrowie.

pixelpixelpixelpixel