Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pomagamy w wyborze.

2017-09-26
Pomagamy w wyborze.

     Trudno wyobrazić sobie codzienne porządki bez odkurzacza. Dzisiejsze urządzenia nie tylko zbierają zanieczyszczenia, ale także mogą prać dywany, lub zbierać rozlaną wodę. Coraz powszechniejsze stają się też odkurzacze automatyczne, które całą pracę wykonują za nas. Jeżeli wśród wielu propozycji trudno wybrać Ci coś dla siebie – służymy pomocą. Przedstawiamy Państwu (niekrótki) poradnik, który mamy nadzieję pomoże zorientować się w niezwykle bogatym świecie odkurzaczy.

    Decydując się na zakup odkurzacza musimy zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii. Ważne są: uniwersalność zastosowań, podstawowe parametry techniczne, rodzaj zastosowanego filtra, czy dołączone wyposażenie. Podstawową jednak rzeczą jest umiejętność prawidłowego zapoznania się z uniwersalną etykietą, którą stosują wszyscy czołowi producenci odkurzaczy. To właśnie z nią spotkamy się najczęściej na początku naszej drogi związanej z zakupem. Zawiera ona podstawowe dane techniczne konkretnego modelu oraz oznaczenie klasy energetycznej i skuteczności pracy od A do G.

1) Miejsce na nazwę producenta

2) Dokładne oznaczenie modelu danego urządzenia.

3) Skala klas efektywności energetycznej.

4) Klasa energetyczna danego urządzenia.

5) Średnie roczne zużycie energii w kWh

6) Klasa reemisji kurzu sygnalizowana jako litera w przedziale od A (najlepsza) do G (najgorsza). Wskaźnik ten    ma istotne znaczenie dla osób ze skłonnościami do alergii. Upraszczając - odkurzacz klasy G emituje ponad 50 razy więcej zanieczyszczeń od odkurzacza klasy A

7) Klasa skuteczności odkurzania dywanów.

8) Klasa skuteczności odkurzania podłóg twardych. Krótko mówiąc, im wyższa klasa skuteczności, tym więcej kurzu zbierzemy z czyszczonej powierzchni podczas jednego podwójnego suwu głowicą odkurzacza.

9) Poziom głośności odkurzacza podczas pracy. Te najcichsze charakteryzują się pracą na poziomie 65db

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

     Po tym jak zapoznaliśmy się już z kompletem informacji umieszczonych przez producenta na etykiecie należy zwrócić uwagę na podstawowe funkcjonalności, cechy i wartości związane z kupowanym przez nas urządzeniem. Poniżej postaramy się przybliżyć wszystkie te rzeczy, które w naszej ocenie podczas wyboru odkurzacza są najważniejsze i na które powinniśmy zwrócić uwagę

MOC URZĄDZENIA I SIŁA SSANIA

     Na efektywność odkurzania składają się dwa parametry - moc silnika i moc ssania. Często popełnianym błędem jest założenie, że kluczowym parametrem odkurzacza jest właśnie moc. Wydaje się to logiczne – im większą mamy do dyspozycji, tym silniejsze zasysanie powietrza możemy osiągnąć. Tymczasem w rzeczywistości, istotniejszym atrybutem jest siła ssania, która tylko pośrednio związana jest z możliwościami silnika, a przede wszystkim zależna jest od odpowiednio zoptymalizowanej konstrukcji oraz wykorzystanej technologii zasysania i cyrkulacji powietrza.

Najmniejszą moc mają oczywiście wersje akumulatorowe, co wynika z ich wewnętrznego źródła zasilania. W wersjach tradycyjnych moc silnika oscyluję na poziomie 1200W do 2700W. To wystarcza do wyczyszczenia paneli czy terakoty. Gdy w domu posiadamy dywan, lepszym i skuteczniejszym rozwiązaniem będą odkurzacze o mocy 1600W. Jeszcze większych wartości mocy wymagają powierzchnie puszyste. Wówczas najlepiej sięgnąć po produkt, który ma co najmniej 2500W. Pamiętajmy przy tym, że od kilku lat prawo Unii Europejskiej znacząco ogranicza użytkowanie odkurzaczy o zbyt dużej mocy silnika.

Drugi parametr czyli moc ssania, mieści się najczęściej w przedziale od 60 W do 500W i jest zmienna. Jakość odkurzania zależy w dużej mierze od tego właśnie parametru. Dobre odkurzacze to te, które charakteryzują się mocą ssania na poziomie 300-350 W. Jeśli masz w domu zwierzęta i często borykasz się z problemem wszechobecnej sierści zalecana jest wybór większej mocy ssania.

Warto wiedzieć również o tym, że moc powinno się dobierać odpowiedni do powierzchni jaką będziemy odkurzać. Jeśli jest to na przykład podłoga wykonana z płytek bądź z paneli, to nie będziemy potrzebować takiej mocy jaka jest potrzebna do pozbycia się brudu z dywanów. Nie ma więc najmniejszego sensu kupować odkurzacz z bardzo dużą mocą, jeśli nie zostanie ona przez nas praktycznie nigdy wykorzystana. Z racji tego, że mocniejsze urządzenie są po prostu droższe narazimy się tylko na niepotrzebne koszta.

DOŁĄCZANE WYPOSAŻENIE I AKCESORIA DODATKOWE

To właśnie od wyposażenia w głównej mierze zależy funkcjonalność i skuteczność każdego odkurzacza. Poniżej przedstawiamy wszystkie te na które warto zwrócić uwagę

Szczotka uniwersalna - To właśnie ją będziesz wykorzystywał najczęściej – jest tym samym najważniejsza. Większość z nich wyposażono w przełącznik, który pozwala dostosować długość włosia szczotki do odkurzanej powierzchni. Ważne jest też profil szczotki – płaska konstrukcja pozwoli dotrzeć do zakamarków pod meblami i szafkami a gumowe wykończenia zabezpieczą Twoje meble przed uszkodzeniami.

Szczotka parkietowa - Jeżeli masz w domu duże powierzchnie parkietów lub paneli podłogowych, powinieneś postawić na odkurzacz, który ma na wyposażeniu szczotkę parkietową przeznaczoną do czyszczenia płaskich i delikatnych powierzchni. Tego typu końcówka posiada długie, miękkie włosie, które poleruje podłogę w trakcie odkurzania i nie zarysuje jej powierzchni.




Ssawka szczelinowa i ssawka do tapicerki- Do odkurzania kanap, foteli lub półek niezbędna będzie ssawka do tapicerki, a do sprzątania zakamarków i przestrzeni za meblami ssawka szczelinowa. Niektóe modele wyposażane są również w małą ssawkę z miękkim włosiem, do zbierania kurzu z mebli, obrazów, żaluzji.



Turboszczotka - Część odkurzaczy wyposażona jest w tzw. turboszczotkę, która napędzana jest siłą ssącą odkurzacza. Turboszczotka pozwala na dużo skuteczniejsze sprzątanie powierzchni dywanów czy wykładzin.

Elektroszczotka - Podobnie jak turboszczotka wyposażona jest w spiralny, obrotowy element pokryty włosiem, który jest napędzany silnikiem umieszczonym w szczotce i zasilany prądem z odkurzacza. Dzięki takiej konstrukcji dokładnie wyczesuje dywan i usuwa wszystkie trudne do usunięcia zabrudzenia takie jak sierść zwierząt, włosy, nitki itp.

Rury teleskopowe - Są to rury o regulowanej długości. W prosty sposób umożliwiają wydłużenie lub skrócenie rury, dopasowując ją do wzrostu użytkownika bez konieczności pochylania się i demontażu zestawu. Ułatwiają również przechowywanie urządzenia z racji tego, że zajmują znaczniej miej miejsca niż klasycznie łączone rury.

FILTRY

     Ważne jest, aby odkurzacz nie tylko skutecznie zbierał zabrudzenia, ale również aby skutecznie zatrzymywał je wewnątrz urządzenia. Dlatego jedną z najważniejszych cech, która odróżnia od siebie różne modele odkurzaczy, jest system filtracji wydmuchiwanego powietrza. Wybierając odkurzacz, koniecznie należy wziąć pod uwagę, jakie filtry zostały w nim umieszczone. Filtry jeżeli chodzi o ich umiejscowienie dzielą się na wlotowe (przed pojemnikiem, chronią silnik) i wylotowe (za pojemnikiem lub workiem, oczyszczają powietrze). Z uwagi na rodzaj materiału z jakiego są wykonane, filtry dzielimy na:

filtry z tkaniny – są najprostszym rozwiązaniem, zatrzymują drobiny kurzu, nie pozwalają wydostać im się na zewnątrz, niestety ich duża porowatość sprawia, że zatrzymują tylko względnie duże zanieczyszczenia i nie oczyszczają powietrza ze wszystkich alergenów.

filtry papierowe – mają mniejszą porowatość niż materiałowe, dzięki czemu są skuteczniejsze. Trzeba je regularnie wymieniać, nie oczyszczają powietrza ze wszystkich alergenów.

filtry wodne – doskonale zatrzymują kurz łapiąc go w mgiełce wodnej, dzięki temu nawet najdrobniejsze cząsteczki nie wydostają się z urządzenia.

filtry antyalergiczne – zazwyczaj pod tą nazwa kryją się nowoczesne i polecane przez specjalistów filtry HEPA. Zatrzymują prawie wszystkie zanieczyszczenia mechaniczne pyłki kwiatowe, zarodniki, roztocza i niektóre bakterie. Liczba po nazwie filtra jest równocześnie oznaczeniem poziomu zaawansowania i wyższa liczba tym wyższa ich efektywność (HEPA H12, H15)

     Każdy z modeli odkurzacza wyposażony jest w jakiś rodzaj filtra, a często nawet w ich kombinacje. Filtr należy dobrać na podstawie warunków, w jakich odkurzacz będzie użytkowany oraz indywidualnych potrzeb. Należy pamiętać, że podobnie jak worki, każdy z filtrów musi być również od czasu do czasu wymieniony bądź też czyszczony.



GŁOŚNOŚĆ I WAGA
    

     Przed zakupem odkurzacza koniecznie zwróćmy uwagę na poziom hałasu. Producenci konstruują coraz to cichsze i bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia, mimo to standardowe odkurzacze emitują hałas o natężeniu70-80 dB. Warto tutaj przypomnieć, że hałas powyżej 65 dB jest uznawany za szkodliwy dla ludzkiego ucha i należy go bezwzględnie unikać. Najcichsze modele na rynku cechuje poziom hałasu w okolicach 56 dB. Głośność mierzona jest przy maksymalnej mocy urządzenia, dlatego po obniżeniu siły ssania z reguły spada. Warto jednak sprawdzić jak głośny jest nasz odkurzacz przed jego zakupem, by uniknąć przykrych niespodzianek. To niesamowita pomoc dla młodych rodziców, którzy często znajdują czas na posprzątanie domu tylko gdy ich pociecha śpi.

     Im cięższy odkurzacz, tym mniej komfortowe jest sprzątanie, szczególnie w wielopoziomowych domach o dużych powierzchniach. Przenoszenie ciężkiego urządzenia z miejsca na miejsca, może szybko zniechęcić, a nawet powodować bóle kręgosłupa. Dlatego warto wybrać taki model, który nie będzie wymagał użycia dużej siły podczas noszenia.

POZOSTAŁE

Sposób parkowania – Dobre odkurzacze zapewniają zarówno poziomy, jak i pionowy sposób parkowania. Jeżeli jednak Twój schowek na odkurzacz jest niewielkich rozmiarów koniecznie sprawdź przed zakupem, czy będziesz mógł w nim przechowywać odkurzacz.

Sposób zwijania przewodu – Najczęściej dostępne rozwiązania to zwijanie za pomocą przycisku . Niektórzy producenci oferują automatyczne zwijanie, które dostosowuje długość kabla do potrzeb (im bliżej gniazdka, tym krótszy).

Wskaźniki informujące o zapełnieniu wymiany worków lub filtrów - Dzięki nim zawsze będziesz pamiętał o konieczności wymiany części eksploatacyjnych zapewniając urządzeniu bardziej efektywną i dłuższą pracę.

Bezpieczne kółka - Kupując odkurzacz warto zwrócić uwagę na to, w jakie koła został wyposażony. Optymalnie ich powierzchnia powinna być pokrytą gumową lub silikonową osłoną, która zabezpieczy podłogi przed uszkodzeniami.

Długość przewodu odkurzacza - Długi kabel zasilający to już standard w każdych odkurzaczach, jednak znajdą się takie modele, które posiadają bardzo długie przewody. Dzięki temu nie musimy często zmieniać kontaktów zasilających. Standardowy zasięg odkurzania, który pozwoli wygodnie posprzątać większe pomieszczenia, to 10-12 m.

PODZIAŁ ODKURZACZY

    Wśród rodzajów odkurzaczy ze względu na ich budowę i funkcjonalność można wyróżnić kilka podstawowych - odkurzacz bezworkowy, tradycyjny - workowy, odkurzacz z filtrem wodnym, automatyczny, akumulatorowy, wielofunkcyjny, czy odkurzacz piorący. To, jaki odkurzacz kupić, zależy w dużej mierze od tego jak często odkurzamy, jak duże powierzchnie oraz od tego, jakie opcje dodatkowe będą nam potrzebne. Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki odkurzacz kupić, warto poznać rodzaje tych niezbędnych w życiu codziennym urządzeń. Poniżej przedstawimy Państwu najważniejsze z nich.


ODKURZACZ WORKOWY

     Zwane także tradycyjnymi - działanie odkurzacza tradycyjnego opiera się na zbieraniu zanieczyszczeń do specjalnego worka, który może być jednorazowy lub wielokrotnego użytku wykonany z papieru lub specjalnej włókniny. Odkurzacz workowy ze stałym workiem, ze względu na konieczność częstego opróżniania worka nie jest polecany dla alergików. W tym kontekście lepszym pomysłem jest zakup odkurzacza tradycyjnego z wymiennymi workami. Bezpośredni kontakt z kurzem można wtedy ograniczyć do minimum, ponieważ po zapełnieniu worek się po prostu wyrzuca.

Zalety odkurzaczy workowych

  • niska cena zakupu

  • prostota obsługi

  • zajmuje mało miejsca

  • zużyty worek wyrzuca się po jego napełnieniu

Wady odkurzaczy workowych

  • mało skuteczny w pochłanianiu kurzu, roztoczy i alergenów

  • siła ssąca maleje wraz z zapełnieniem worka

  • wyższy koszt eksploatacji - konieczność kupna worków

  • w przypadku worków tekstylnych występuje konieczność ich czyszczenia (rozwiązanie nie nadaje się dla alergików)

ODKURZACZ BEZWORKOWY

     Działa w nich tzw. system cyklonu, wprawiający zawartość w ruch wirowy. W ten sposób poruszające się z dużą szybkością drobinki kurzu, pyłu, sierści oddzielane są od strumienia powietrza. Zanieczyszczania są zasysane do specjalnego pojemnika. System wprawia zawartość, czyli cząsteczki kurzu, piasek czy sierść zwierząt w ruch wirowy. Zaletą takiego odkurzacza jest to, że stopień napełnienia pojemnika nie wpływa na jakość pracy urządzenia, a wydmuchiwane powietrze zawiera minimalną ilość zabrudzonych cząsteczek. Gdy pojemnik na zanieczyszczenia jest pełen, łatwo go opróżnisz i umyjesz – najczęściej trzeba robić to po każdym sprzątaniu, co ma też zalety, ponieważ sprzątanie jest bardziej higieniczne.

Zalety odkurzaczy bezworkowych:

  • niższe koszty eksploatacji - brak potrzeby wymiany worków

  • sprzęt przyjazny alergikom, skutecznie pochłaniania pyły, roztocza i alergeny, usuwa sierść zwierząt

  • niezmienna moc ssania

  • dostępne także z zaawansowanymi filtrami

Wady odkurzaczy bezworkowych:

  • konieczność regularnego opróżniania i mycia pojemnika

  • urządzenia zwykle większe i cięższe od klasycznych odkurzaczy workowych

  • wyższa cena zakupu

  • konieczność wymiany filtrów

ODKURZACZE PAROWE / ODKURZACZE WIELOFUNKCYJNE

     Wykorzystując gorącą parę wodną nie tylko czyszczą, ale bardzo dokładnie dezynfekują powierzchnię, usuwając nawet zaschnięty brud. Doskonale nadają się do odświeżania dywanów oraz oczyszczania powietrza z bakterii, alergenów i pleśni. Ich wysoka skuteczność wpływa na dłuższą metę na ograniczenie użycia środków chemicznych do czyszczenia. Pozwala to zaoszczędzić na wydatkach domowych i oddziałuje to tym samym na świeże, zdrowe powietrze w całym domu. Odkurzacze wielofunkcyjne dają dużą swobodę: pozwalają wybrać system odkurzania, kompleksowo sprzątnąć mieszkanie (łącznie z umyciem okien), pochłaniają pyły, roztocza i alergeny. Zazwyczaj jednak taki wielofunkcyjny odkurzacz jest drogi, duży i może być mniej wydajny (siła ssąca mniejsza niż w odkurzaczach workowych i bezworkowych o porównywalnej mocy). Za ich pomocą nie tylko odkurzymy powierzchnię, usuwając pyły, roztocza i alergeny, ale również dokładnie umyjemy podłogi, wypierzemy
dywany, umyjemy okna i zbierzemy rozlane płyny.


Zalety odkurzaczy parowych / wielofunkcyjnych

  • ograniczenie korzystania ze środków chemicznych

  • dobre do odświeżania dywanów/tapicerek

  • wielozadaniowość, duża ilość akcesoriów dodatkowych

Wady odkurzaczy parowych / wielofunkcyjnych

  • wyższa cena urządzenia

  • często skomplikowana obsługa

  • większe gabaryty

ODKURZACZ RĘCZNY / ODKURZACZ AKUMULATOROWY

     Można je podzielić na kolumnowe oraz ręczne. Przede wszystkim będą poręczne dla użytkownika i łatwo zmieszczą się w każdej szafie. Ponieważ zasilane są za pomocą akumulatora, będą bardzo mobilne i dotrą w niemal każde miejsce. Odkurzacz bezprzewodowy jest bardzo wygodnym rozwiązaniem niestety, to nie jest to opcja, która może zastąpić odkurzacz klasyczny. Świetnie spisze się przy sprzątaniu niewielkich powierzchni, ale nie sprawdzi się, gdy będziemy chcieli odkurzyć całe mieszkanie. Minusem jest fakt, iż nie zapewniają one dostatecznej siły ssącej, a także akumulator może szybko się wyczerpać. Szczególnie takie rozwiązanie przyda się w miejscach z dużą ilością elementów wyposażenia. Dzięki temu unikniemy problemów z plączącym się między nimi kablem. Urządzenia z tej grupy nie mają worków - zanieczyszczenia gromadzone są do specjalnego, odłączanego pojemnika wbudowanego w samo urządzenie. Po zapełnieniu łatwo można wyjąć pojemnik z odkurzacza, a następnie jego zawartość wyrzucić do śmieci. W tej grupie można spotkać zarówno ręczne odkurzacze akumulatorowe (z własnym zasilaniem z baterii), jak też modele pobierające energię z gniazdka elektrycznego, tak jak klasyczne odkurzacze.

Zalety odkurzaczy ręcznych / akumulatorowych

  • mobilne – działają bezprzewodowo

  • niewielkich rozmiarów – zajmują niewiele miejsca

  • można wykorzystywać je do odkurzania samochodu, świetnie sprawdzi się w czasie wyjazdów

  • przydatne w trudno dostępnych miejscach

  • lekkie

Wady odkurzaczy ręcznych / akumulatorowych

  • nie nadają się do dużych powierzchni

  • mniejsza moc

  • najbardziej wydajne są stosunkowo drogie

ODKURZACZE PRZEMYSŁOWE

     To pojemniejsze maszyny, zwykle znacznie większe od standardowych. Dysponują sporej wielkości kółkami, które pomagają w przemieszczaniu się po dużych halach czy korytarzach. Poza dużymi rozmiarami cechują się znaczącą siłą ssania. Działają zarówno na sucho, jak i mokro. Znani producenci? Flex, Graphite, Bosch i Starmix. Jak sama nazwa wskazuje, nadają się one do dużych powierzchni, dlatego ich zakup do warunków domowych mija się z celem.

Zalety odkurzaczy przemysłowych
  • długa żywotność urządzenia

  • wysoka skuteczność usuwania zanieczyszczeń

  • wysoka jakość wykonania

Wady odkurzaczy przemysłowych
  • wysoka cena
  • duże gabaryty

ODKURZACZE AUTOMATYCZNE

     To opcja dla osób, które są zabiegane lub zapracowane. Odkurzacz automatyczny jest oczywiście droższy, ale jego funkcjonalność jest całkowicie wyjątkowa. To inteligentny, odkurzacz robot, który samoczynnie odkurza wskazaną powierzchnię. Działając przy użyciu ultradźwięków, potrafi omijać wszelkie przeszkody. Zapamiętuje dokładnie trasę i sam wybiera najlepszą drogę. Gdy kończy się mu energia, istnieje możliwość naprowadzenia go na źródło mocy, dzięki czemu będzie pracować nieprzerwanie. Podczas zakupów warto sprawdzić, czy dany model posiada czujniki zapobiegające zaplątaniu się w kable bądź frędzle dywanu. Istotna jest też wielkość pojemnika na kurz. Im większy tym rzadziej będzie trzeba go opróżniać.

     Na pewno jest jeszcze wśród nas wielu niedowiarków i perfekcjonistów, którzy muszą wykonać porządki od początku do końca samemu i nie ufają nowoczesnym technologiom. Jeśli jednak lepiej przyjrzymy się specyfice tych odkurzaczy możemy stwierdzić, że posiadają bardzo zaawansowane rozwiązania i są niezwykle efektywne w swoim działaniu. Dzięki nim zaoszczędzimy mnóstwo czasu który możemy poświęcić na cokolwiek innego – jest to nie do przecenienia.

Zalety odkurzaczy automatycznych

  • możliwość zaprogramowania pracy w określonych porach dnia

  • działają bez nadzoru człowieka

  • same określają trasę

  • dzięki ultradźwiękom odkurzacz zapamiętuje rozkład pomieszczenia
    i omija przeszkody

  • same doładowują się oraz opróżniają pojemnik kurzu

  • możliwość dokładnego wydzielenia obszaru

Wady odkurzaczy automatycznych

  • wysoka cena

  • nie czyszczą schodów, mebli i tapicerek

  • nie zastąpią tradycyjnego odkurzania

ODKURZACZE PIORĄCE

     Odkurzacze piorące to doskonała propozycja dla osób dbających o czystość w mieszkaniu oraz dla wszystkich alergików. Potrafią to co tradycyjne urządzenia, a dodatkowo jeszcze wypiorą dywany, wykładziny, tapicerki czy fotele samochodowe. Najczęściej są wyposażone w dwa zbiorniki. Pierwszy z nich jest przeznaczony na czystą wodę i środek piorący, a drugi na brudną wodę pochodzącą z prania. Zasada ich działania jest bardzo prosta. Wytwarzana piana zawierająca detergent jest nanoszona na zabrudzoną powierzchnię, a następnie zbierana wraz z nieczystościami do zbiornika na brudną wodę. Aby czyszczenie nie wymagało wielokrotnego napełniania i opróżniania zbiorników warto wybrać model z pojemnikiem o możliwie największej pojemności.

Zalety odkurzaczy piorących

  • szeroki zakres zastosowań

  • dodatkowe nawilżenie powietrza

  • sprzęt przyjazny alergikom

  • możliwość prania dużych powierzchni

Wady odkurzaczy piorących

  • konieczność bardzo dokładnego czyszczenia po każdym sprzątaniu

  • najcięższy i największy typ odkurzaczy domowych (nie nadają się do małych mieszkań)

  • wysoka cena zakupu

ODKURZACZE Z FILTREM WODNYM

     W ofercie sklepów znajdziemy również odkurzacze z filtrem wodnym, które są odpowiednie dla alergików. Takie odkurzacze posiadają dodatkowy zbiornik na wodę. Mogą działać „na sucho” lub na mokro, więc wykorzystasz go nie tylko do codziennego zbierania kurzu z podłogi, ale też do prania dywanów czy tapicerki. Niektóre odkurzacze parowe z filtrem wodnym można wykorzystać do mycia płytek ceramicznych, okien czy luster – bez tworzenia na ich powierzchni śladów i zacieków.

Zalety odkurzaczy wodnych:

  • wysoka skuteczność w zatrzymywaniu zanieczyszczeń

  • dodatkowe nawilżenie powietrza – można stosować olejki eteryczne

  • niezmienna moc ssania

  • dostępne także z zaawansowanymi filtrami

  • polecane dla alergików

Wady odkurzaczy wodnych:

  • wysoka cena

  • duży ciężar i gabaryty

  • konieczność regularnego opróżniania i mycia pojemnika

PODSUMOWANIE

     Jak można zauważyć zakup idealnego odkurzacza rzeczywiście nie jest łatwym zadaniem. Wybór jest ogromny, ale dzięki temu możemy wybrać odkurzacz dostosowany do naszych potrzeb i naszego portfela. Zanim jednak po jej przejrzeniu wybierzemy się do sklepu w celu dokonania zakupu, powinniśmy przygotować listę funkcji, na których najbardziej nam zależy i tych z których możemy ewentualnie zrezygnować. Jeśli nasze wnętrza nie są wymagające, to nie ma sensu przepłacać kilkadziesiąt, a czasem kilkaset złotych za odkurzacz, tylko dlatego, że ma większą moc, której i tak nigdy nie wykorzystamy. Lepiej kupić tańszy odkurzacz lub zdecydować się na model z innymi udogodnieniami takimi jak włączanie z pilota, długim kablem zasilającym, odpowiednimi akcesoriami, czy niewielkimi rozmiarami.
Odkurzacz jest ważnym urządzeniem, które powinno znajdować się w każdym domu. Do takiego zakupu należy podejść z należytym rozsądkiem aby nowy sprzęt spełniał oczekiwania w stu procentach i nie był kupowany pod wpływem chwili. Mamy nadzieję, że powyższy poradnik pomoże Państwu w podjęciu decyzji :) Zapraszamy do zakupów!

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ ODKURZACZY!

pixelpixelpixelpixel