Darmowa dostawa od 100 zł!
*dotyczy tylko przedpłaty

infolinia czynna od pon. do pt. od godz. 8:00 - 16:00

Jak działa frytkownica beztłuszczowa?

2021-12-20

Frytki bez oleju? Frytkownica beztłuszczowa to idealny pomysł

Tłuszcz to główny nośnik smaku, dlatego potrawy smażone na oleju wydają się tak pełne różnych nut smakowych. I chociaż obecność tego składnika w naszej codziennej diecie jest niezbędna, to w nadmiarze może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. W sklepach RTV/AGD znajdziesz urządzenia, za pomocą których bez problemu przyrządzisz frytki w wersji bez oleju. Największym atutem tego typu urządzeń jest fakt, że frytki bez tłuszczu nie ustępują tym w wersji z dużą ilością tłuszczu.

Frytkownica beztłuszczowa to sprzęt, który na pewno przyda się w niejednej kuchni. Dzięki temu urządzeniu przyrządzisz smaczne, chrupiące oraz zdrowe dania dla siebie i całej Twojej rodziny. 

Frytkownica beztłuszczowa - jak korzystać?

Frytkownica beztłuszczowa swoim wyglądem przypomina klasyczny sprzęt z wykorzystaniem oleju. Różne modele dostępne na rynku różnią się od siebie jedynie pojemnością kosza oraz sposobem załadunku ziemniaków.Najpopularniejszym segmentem jest frytkownica beztłuszczowa, gdzie potrawy do przygotowania wkłada się od od góry.

Coraz większym zainteresowaniem klientów OutletRTVAGD.pl cieszą się warianty frytkownicy wyposażone w szufladę. Taka konstrukcja pozwala na przygotowanie potraw z większą łatwością.Związku z tym, że sprzęt się szybko nagrzewa, potrawa się wysycha w trakcie pieczenia. I chociaż w przypadku tego typu frytkownicy nie trzeba używać oleju, to również nie musimy martwić się o to, że danie się przypali. Wszystko przez to, że ziemniaki są umieszczane w specjalnych koszach, dzięki czemu nie stykają się ze ściankami obudowy.

Frytkownica beztłuszczowa i klasyczna - na którą się zdecydować?

Frytkownica klasyczna 

Frytkownica klasyczna ma oczywiście kilka zalet. Frytkownica pozwala szybko oraz łatwo przygotować potrawy, gdzie potrzebna jest duża ilość tłuszczu. Związku z tym, że w trakcie smażenia komora urządzenia jest zamknięta, pryskający tłuszcz nie wydostaje się na zewnątrz. Tym samym łatwiej utrzymać czystość urządzenia, jak i naszej kuchni.

Z drugiej jednak strony, posiłki będziemy przygotowywać w dużej ilości tłuszczu. W przypadku kilku modeli frytkownic, aby usmażyć jedną porcję frytek, musimy używać nawet do 2 litrów oleju. Efekt tego jest taki, że potrawy są wysokokaloryczne oraz ciężkostrawne. Tego typu frytki nie nadają się np. dla dzieci oraz dla osób, które dbają o linię i o swoje zdrowie.

Frytkownica beztłuszczowa

Fenomen frytkownicy beztłuszczowej polega głównie na tym, że dzięki niej przygotujemy zdrowie oraz dietetyczne potrawy bez tłuszczu. Są one zdecydowanie zdrowsze i doskonale nadają się dla najmłodszych.Zaletą tego typu frytkownicy jest fakt, że bez obaw możemy przygotować dania dla naszych najbliższych. Nie musimy zrezygnować ze smażonych potraw w przypadku, gdy dbamy o naszą formę fizyczną.

Frytki beztłuszczowe są mniej kaloryczne, niż te robione w frytkownicy klasycznej.Korzystanie z tego urządzenia jest również bardzo wygodne, ponieważ pieczenia odbywa się bez dodatku żadnego tłuszczu. Ponadto frytkownica nie wydziela nieprzyjemnych zapachów, a samo urządzenie w bardzo łatwy sposób można utrzymywać w czystości.Kolejnym atutem jest niezwykle prosta obsługa urządzenia. Panel sterowania frytkownicą beztłuszczową, który jest ukryty w obudowie, pozwala na szybkie dobranie odpowiedniej temperatury oraz ustawienie czasu do rodzaju potrawy.

Frytkownica beztłuszczowa dobrej jakości, posłuży Tobie przez wiele lat i pozwoli stworzyć potrawy, którymi zachwycisz swoich najbliższych przyjaciół oraz rodzinę.

Frytkownica beztłuszczowa - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Głównym z parametrów, jakie warto wziąć pod uwagę jest moc frytkownicy. Od tej funkcji zależy szybkość nagrzewania się naszego sprzętu, a także zakres obsługiwanych temperatur w urządzeniu. Pamiętajmy, że im wyższa moc frytkownicy, tym nasza potrawa będzie szybciej gotowa do spożycia.Równie ważnym elementem jest pojemność frytkownicy. Jeśli chcemy na co dzień przygotowywać posiłki dla kilku osób, zdecydujmy się na model wyposażony w duży pojemnik-kosz.

Jeżeli zależy Ci na urządzeniu uniwersalnym, zwróć przede wszystkim uwagę na dodatkowe funkcje, jakie posiada wybrany przez Ciebie model frytkownicy. Niektóre sprzęty pozwalają np. na pieczenie lub grillowanie wszelkich potraw mięsnych i rybnych. Wiele frytkownic beztłuszczowych dostępnych na rynku oraz również w ofercie OutletRTV/AGD.pl - Outlet Szczecin jest wyposażonych w kratkę do pieczenie, gdzie z łatwością przygotujemy słodkie wypieki jak np. pączki lub faworki idealne na Tłusty Czwartek.

Frytkownica beztłuszczowa w ofercie OutletRTVAGD.pl

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić frytki bez oleju, zainwestuj w sprzęt sprawiający, że Ty i Twoi najbliżsi będziecie mogli cieszyć się pysznymi, a przede wszystkim zdrowymi posiłkami codziennie. Frytkownica beztłuszczowa to urządzenie z pomocą którego przyrządzisz różne dania z warzyw oraz mięs. Sprawdź frytkownice beztłuszczowe, które są dostępne w ofercie OutletRTVAGD.pl.

pixelpixelpixelpixel