Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Maszyny do robienia kostek lodu

( ilość produktów: 2 )

Maszyna do produkcji lodu to jeden z najczęściej spotykanych sprzętów w pubach, barach i klubach. Produkt który zmienia stan skupienia wody w chłodne kostki zmieniające nasze postrzeganie na gorące dni.

Obecnie maszyna do robienia kostek lodu jest spotykana nawet w lodówkach, w popkulturze od dawien dawna spotykamy archetypy mężczyzny ze szklanką whiskey i lodem. Sam lód jest postrzegany jako swego rodzaju wymagany dodatek, bez którego nie wyobrażamy sobie życia w wakacje.

Kostkarka domowa może występować w różnych postaciach, oprócz tej w lodówce, również w wersji wolnostojącej. Kostkarka do robienia lodu jest totalnym must have w upalne lata. Często wiatraki, otwarte okna czy nawet klimatyzacja nie daje rady schłodzić naszego organizmu, na szczęście mała domowa kostkarka do lodu może schłodzić nas od wewnątrz. 

W jaki sposób działa kostkarka? Foremki kostek zalane wodą zostają schłodzone specjalnym gazem, tak zwanym chłodziwem lub powietrzem. Foremka jest ogrzewana a lód jest z niej wypychany. Dzięki zastosowaniu takiej technologii, kostkarka do lodu do domu może być wykorzystywana wielokrotnie. Zasilana na prąd wymaga od nas jedynie podłączenia wody lub uzupełniania zbiornika, jednak najdroższym czynnikiem w produkcji lodu jest chłodziwo.

Możliwość uzupełnienia chłodziwa sprawia, że używana kostkarka do lodu jest tak samo dobra jak nowa. Kostkarka do lodu outletowych firm również sprawdzi się w domu, a często można znaleźć promocje na stronach internetowych pod tytułem kostkarka do lodu wyprzedaż. 

Jaką kostkarkę kupić? W pierwszej kolejności trzeba zadać sobie pytanie, czy potrzebna mi profesjonalna  kostkarka? W zależności od ceny lód jest robiony szybciej, jest bardziej czysty, ma różne kształty i wielkości. Jeśli szukamy kostkarki do lokalu w którym lód będzie wybierany z kostkarki dużo szybciej niż w domu, w takim wypadku lepiej sprawdzą się kostkarki z górnej półki. Jednak w przypadku kostkarki na użytek domowy, w zupełności wystarczy nam tańsza wersja. Produkt sprawdzi się idealnie zarówno w gorące dni jak i wieczorne spotkania ze znajomymi w zaciszu domowym.

pixelpixelpixelpixel